Kedi maması yenilikleri 2021’de , kedi sahipleri daha fazlasını istiyor.

0
1200
2021 kedi maması beklentileri
2021 kedi maması beklentileri

Kedi sahiplenme trendleri devam ederken, Covid-19 pandemi, kedi maması pazarının genel olarak yavaş büyümesine sebep oldu.

Kedi maması ve ödül mamaları pazarlarındaki yenilikler, köpek maması dünyasındakilere göre belirgin şekilde daha az öne çıkıyor. ABD’de köpekler, evcil hayvan maması şirketleri için her zaman akılda kalmıştır: Köpek sahipliği, kedi sahipliğinden daha istikrarlı bir hızda büyümeye devam ediyor ve köpek segmentinde kedi segmentinden daha fazla para olması gerekiyor.

MarketResearch.com  Packaged Facts yayıncısı ve araştırma direktörü David Sprinkle, “Sonuç olarak, evcil hayvan ürünleri üreticileri, perakendeciler ve pazarlamacılar, kedi sahiplerinin zihninde olanlar da dahil olmak üzere kedilere kısa süreli göz yumma eğilimi gösterdiler” dedi. köşe yazarı). “Paketlenmiş Gerçekler Şubat / Mart 2020 Evcil Hayvan Sahipleri Anketi’nde, kedi sahiplerine köpeklerle karşılaştırıldığında kedilerin ‘bazen ikinci sınıf muamelesi gördüğünü’ algılayıp algılamadıkları soruldu. Farklı derecelerde sektör oyuncuları arasında cevap “evet”. ”

Peki, kedi sahipleri evcil hayvan maması seçeneklerinden ne istiyor?

Akılda kalan herhangi bir evcil hayvan maması trendi gibi, kedi trendleri de kedi sahiplerinin daha fazla istekleri tarafından yönlendiriliyor: daha doğal yiyecek, daha sağlıklı ve daha iyi / tedavi seçenekleri, yaşam aşaması ve sağlık durumu formülasyonları söz konusu olduğunda daha fazla seçenek. Ayrıca markalar, kedi sahiplerinin köpek sahiplerine göre farklı alışveriş profillerini de dikkate almalıdır.

Sürdürülebilirliğe odaklanan Birdstone Technologies LLC CEO’su Jean-Francois Herve, “Smalls veya Cat Person veya Dr. Elsey gibi yalnızca kedilere odaklanan şirketler, kedi ve köpek ebeveynleri arasındaki profil ve beklentilerdeki farklılıkları iyi anlıyor” dedi. evcil hayvan gıda endüstrisinin gelişimi. “Hepsi doğrudan tüketiciye yönelik kanallar aracılığıyla satın almayı seven bir nüfusu hedefliyor. Bu şirketler, ana akım iş modeline bir alternatif olduğunu yavaş yavaş gösteriyor. ”

Premium ve superpremium kedi maması seçenekleri sunan Smalls, teslimat / abonelik modelinde çalıştığı biliniyor.

Evcil Hayvan maması , 2019 YILINA GÖRE PET GIDA PERAKENDE SATIŞLARININ PAYI

Mama Türü                                 %                           Satış ( MilyonDolar)

Kuru köpek maması                     51                           $14,790

Kuru kedi maması                       19                           $ 5,370

Veteriner diyeti kedi                    15                           $4,190

Veteriner diyeti köpek                 13                           $3,610

Dondurulmuş köpek                    3                             $720

Yarı ıslak köpek maması             <1                            $170

Dondurulmuş kedi                     < 1                           $20

Yarı ıslak kedi maması               < 1                           $10

“COVID-19 pandemi döneminde ve sosyal mesafe protokollerinin ışığında, insanlar evde kedileriyle çok daha fazla zaman geçiriyorlar ve bir mağazaya gidip bir torba yiyecek almanın en uygun veya sağlıklı olmadığını fark ediyorlar Smalls’un kurucu ortağı ve CEO’su Calvin Bohn, “kendileri veya kedi arkadaşları için” dedi.

Tüketicilerin alışveriş yapma şeklindeki salgın kaynaklı değişimler yüzünden 2020 yılında önemli bir ivme kazanan e-ticaret siteleri , kedi ürünleri ile üreten şirketler, kedi sahibi müşterilerinin istekleriyle ilgili mesajları daha rahat almaya başladı. Kedi sahiplerinin ürünler hakkında yorumlarını isteklerini daha kolay ulaşmaya başladılar. Bu yüzden yeni dünya düzeninde 2021’de kedi sahiplerinin istekleri üzerine ürünler ve yiyecekler üretmeye başlayacaklar.

“Kediler için giderek daha iyi ürün ve hizmetler ve daha fazla pazarlama ilgisi, kedi sahiplerini ‘mırıldanan bebeklerinin’ sağlık ve mutluluğuna daha fazla yatırım yapmaya teşvik ediyor (bkz. Tablo 1).”

Avrupa şehirlerindeki yaşam alanı kısıtlamaları nedeniyle kedilerin tercih edildiği Avrupa’da kedi sahipliği artarken, kedi ödülleri birçok yeniliğin gerçekleştiği yer gibi görünüyor.

Pazarlama müdürü, evcil hayvan sağlığı ve beslenmesi pazarlama müdürü Chad Wethal, “Kedi muameleleri açısından, potasyum sorbat gibi bileşenleri kaldırarak ve bunları kiler için uygun doğal alternatiflerle değiştirerek, temiz etiketli gıda koruma ihtiyacının arttığını görmeye devam ettik” dedi. Kerry Inc. için “Ayrıca sindirim sağlığını desteklemek için kedi mamasına ve ödül mamalarına uygulanabilir probiyotikler eklemeye yönelik artan bir ilgi gördük. Kediler, herkesin bildiği gibi kararsız yiyicilerdir ve lezzetli ikramlar, probiyotikler gibi işlevsel bileşenleri sunmak için mükemmel bir araçtır. ”

2021’in kedi maması fırsatları üzerine düşünceler

Kedi alanındakilerin tekliflerini genişletmeleri için kesinlikle yaklaşan fırsatlar var ve 2021 bunu yapmak için mükemmel bir yıl olabilir.

Herve, “Kedi segmentinde çok yakında yeni ürünler ve yenilikçi fikirler dalgası göreceğiz” dedi. “Talep orada – tüketiciler kedilerinin mama gereksinimleri konusunda giderek daha fazla eğitiliyor ve proteine ​​odaklanan ve sindirilebilirlik sorunlarını ele alan yeni ürünler görüyoruz.”

Köpek dünyasında halihazırda sıcak bir konu olan taze yiyecek, kediler için de potansiyel bir büyüme bölümüdür.

“Kısmen, kediler evcilleştirmeye köpeklerin aksine direndikleri için, köpekler, tahıl içermeyen (zorunlu etoburlar olarak kediler için daha mantıklı olan) taze / soğutulmuş evcil hayvan mamalarına kadar, evcil hayvan maması evcilleştirme eğilimlerinde orantısız ilgi gördüler “Sprinkle dedi. “Ancak konserve kedi mamalarında uzun süredir devam eden ‘gurme / müsamahakâr’ geleneği göz önüne alındığında , taze evcil hayvan mamaları en azından kediler için mantıklı olabilir mi? (daha yüksek fiyat noktalarının telafi edilmesine yardımcı olmak için) ve kedi mamasını açıldıktan sonra buzdolabında saklamaya yönelik yaygın uygulama gerekli mi? ”

Smalls, insan sınıfı taze kedi maması alanında bir oyuncu ve Bohn’a göre şirket hem kedi sağlığına hem de insan rahatlığına odaklanıyor ve buna devam etmede daha fazla başarı görüyor.

Bohn, “Tüketicilerin kedilerinin sağlığına öncelik vermeye devam etmelerini ve işlerin geleneksel evcil hayvan maması markalarından uzaklaşmaya devam etmesini bekliyoruz” dedi. “Daha fazla kedi ebeveyninin, kedilerinin yaşamlarına bütünsel olarak baktığını ve yalnızca kedilerinin beslenme ihtiyaçlarını değil, davranışsal ihtiyaçlarını da savunduğunu görmekten heyecan duyuyoruz.”

Bizlerin Türkiye’deki takibine göre bir çok kedi sahibi köpekler için daha çok çeşit olduğunu her zaman dile getirmektedir. Covid sebebi ile insanlar evlerinde daha çok zaman geçirmeye başladılar ve evlerine bir evcil hayvan almayı düşünüyorlar. Kedilerin bakımı köpeklere göre daha kolay olduğunu düşündükleri için kedi popilasyonu her geçen Türkiye’de artmaktadır. Kedi üreticileri çoğalmakta ve kedi sahiplerinin istekleri ortaya çıkmaya başlamaktadır. Kedi sayısı her geçen gün artmaktadır.

Patinibesle.com topladığı verilere göre 2021 yılında kedi sahiplerinin beklentiri ?

1- Taze mama

2- Naturel içeriğe sahip olması

3- Ürün çeşitliği daha çok olması

4- Konserve mamaların daha kaliteli olması.

5-Veteriner diyeti çeşitliğinin artması

6- Hızlı bir şekilde teslim alabilmek

7- Stok sorunu olmaması

8- Açıklıyıcı bilgilerin daha çok olması gerektiği

9-Mamanın içeriğinde organik ürünler kullanılması.

10- Mamanın ekonomik ucuz olması.

 

Daha çok 2021 ‘ de kedi maması üreticilerinden beklentiniz var ise bizimle iletişime geçerek bildirebilirsiniz yada aşağıda yorum yapabilirsiniz.