Evde Köpek Nasıl Yıkanır?

0
897
evde köpek nasıl yıkanır

Evde köpek yıkama küçük köpek sahipleri için bir avantajken büyük köpek sahipleri için düşündürücü olabiliyor. Küçük bir köpeği lavaboda yıkayabilirsiniz, ancak köpeğiniz lavaboya sığmazsa, küveti kullanmak sizin için en iyi çözüm olabilir. Bazı durumlarda köpeğiniz için duş aldığınız alanı farklı olarak kullanmak isteyebilirsiniz. Bu gibi durumlarda taşınılabilir köpek küveti iyi bir seçenektir. Bazı küvetler ağır malzemelerden yapılırken, bazıları taşınabilir, dışarıda veya evde kolayca kullanılabilir olmaktadır. Patini Besle web sitemizden köpek kuru yıkama havlusu satın almak size günlük temizlik ve bakım yapmak için çok büyük bir avantaj sağlayabilir.

Köpeğe banyo yaptırmak havanın iyi olması durumunda, dışarıda bir bahçe hortumu ile yıkamak sorun olmayacaktır, ancak bunu 2. bir seçenek olarak düşünmelisiniz. Unutmayalım ki köpekler, üşümekten hoşlanmazlar.

Köpek Yıkama

Köpeğinizi evde yıkamaya karar verdiyseniz işte yapmanız gerekenleri sizin için hazırladık;

Köpeğinizi yıkamadan önce taramaya özen gösterin. Sertleşmiş tüyler suyu tutarak, köpeğinizin cildini tahriş edebilir. Köpeğinizi profesyonel bir kliniğe götürerek tüylerini taratmak veya ihtiyacı var ise kestirmeyi düşünebilirsiniz, Suyu kulağına kaçırmamak için bir pamuk yerleştirin. Kulak enfeksiyonlarının ve tahrişin önlenmesine yardımcı olur.

Yıkama için ılık su kullanın, köpek derisi bizden farklıdır ve sıcak su köpekleri daha kolay yakabilir. Kolayca ısınabilen büyük cins köpekler için suyu daha serin tutun.

Sakin ve güven verici bir sesle evcil hayvanınızla konuşun. Bazı köpekler nihayetinde onlara işkence yapmadığını anlayacaktır, ancak bazı köpekler havluyu çıkardığınızda bir masanın altına saklanmayı tercih edecektir.

Köpek şampuanı kullanın. Şampuanı nazik bir şekilde köpürterek uygulayın ve köpeğinizin vücuduna masaj yaparak gözlerine sabun gitmemesine dikkat edin.

İyice durulayın. Tüylerinde kalan herhangi bir sabun, kuruduğunda köpeğinizin cildini tahriş edebilir. Durulayın, durulayın ve durulamayı tekrarlayın.

Kurulayın, ancak fön makinesinden gelen sıcak hava, ciltleri için çok sıcak olabilir. Kurulamak için havlu veya köpekler için tasarlanmış bir fön makinesi kullanın; Bu sayede aşırı sıcaklık kaşıntı veya kepeğe neden olmayacaktır.

Köpeğinizi ödüllendirin bol övgü, sevme veya oyun ile takip edin. Banyo havlusuyla coşkulu bir savaş çekişi oynayabilirsiniz, yıkama işlemi bittikten sonra köpeğinizi ilgisiz bırakarak hayal kırıklığına uğramasını önlemiş olursunuz.