Kedi Maması Fiyatları

0
1957
Kedi maması
Kedi maması

Kedi Maması Fiyatları

Türkiye’de bir çok kedi maması markası ve bir çok kedi maması çeşidi bulunmaktadır. Amacımız sizlerin daha rahat fiyat karşılaştırması yapabilmeniz için böyle bir yazı oluşturduk. Türkiye’de bir çok kedi maması mevcuttur sayıları belki saymakla bitmek bilmeyebilir aynı zamanda markalar kendi içinde bir çok çeşidi bulunmaktadır. Bizlerin amacı en çok satan kedi mamalarını karşılaştırmak ve kedi sahiplerine bir rehber oluşturabilmek burada gördüğünüz fiyatlar kedi maması markalarının resmi tavsiye edilen satış fiyatıdır. O yüzden gördüğünüz bazı fiyatlar internet satış sitelerinde farklılıklar gösterebilmektedir. Bizler markaların bizlere verdikleri tavsiye satış fiyatlarını sizinle paylaşıyor olacağız.

Kedi Maması Markaları

Kedi maması markası olarak bir çok marka bulunmaktadır. Bizler sadece güvendiğimiz bildiğimiz markaları sizlere kısa kısa açıklamaya çalışacağız. O markaları daha detaylı incelemek için bloglarımızı takip edebilirsiniz.

Happy Cat Kedi Maması

Happy Cat kedi maması  Almanya’da üretilmektedir ve bir Alman markasıdır , aynı zamanda Avrupa , Afrika,  Güney Amerika’nın bazı ülkelerinde kullanılıyor.66 ülkeye ihracat yapan 3 kıtada ürünleri sergileyen bir kedi maması markasıdır. Bavyera’ da 1765 yılında kurulan bir aile şirketidir.1950 yılında yeni  teknoloji ve uygun makine ile, tahılı ve kurutulmuş eti kombine ederek, ilk kuru köpek mamasını üretmiştir. Yıllarca kedi mamasını geliştirerek üretime devam etmiştir. Kedi Maması Wehringen şehrinde Bavarian fabrikasından üretilmektedir ve buradan tüm dünyaya dağıtılmaktadır. Almanya pazarında büyük söz sahibi firmalardan birisidir. Almanya ‘ da Happy cat mamasını kullanan sayısı oldukça fazladır.1965 yılında Müller köpek maması markasını oluşturdu. 2002 yılında Happy Cat markası ile üretime devam etmiştir.

Happy-Cat-Atlantic-Lachs-Somonlu-Yetiskin-kedi-maması
Happy Cat Atlantic Lachs Somonlu Yetişkin kedi maması 1.4 kg 89 TL 10 KG 358 TL

Lider Pet Food Kedi Maması

Lider pet bir çok mama markası bulunan Manisa’ da üretilen yerli mama markamızdır. 2009 yılında kedi maması ve köpek maması sektöründe bir kuruluştur. Lider Pet Food’un kurucu grup firmaları olan Tavas Pet ve Sera Pet evcil hayvan sektöründe ülkenin neredeyse 3000’e yakın satış noktasında hizmet vermektedir. Manisa Salihli ilçesinde kedi maması üretimi yapılmaktadır. Kedi maması üretimde bulunduğu markalar : Reflex kedi maması , Reflex plus kedi maması, King kedi maması, Pro Line kedi maması, Trendline kedi maması, Enjoy kedi maması, Thunder kedi maması bunlar lider pet food firmasının ürettiği kedi maması markalarıdır. Lider pet için daha fazla detaylı bilgi için bloglarımızı takip etmeye devam edebilirsiniz.

Trendline Kedi Maması
Trendline Kedi Maması 1 KG 16,50 TL 15 KG 155 TL
Reflex Kedi Maması
Reflex Kedi Maması 1,5 KG 34 TL 15 KG 250 TL
Pro Line Yetişkin Kedi Maması
Pro Line Yetişkin Kedi Maması 1,5 kg 30 TL 15 KG 190 TL

 

 

 

 

King Yetişkin Kedi Maması
King Yetişkin Kedi Maması 1,5 kg 75 TL 15 kg 150 TL

N&D Kedi Maması

N&D kedi maması Farmina firmasına ait bir markadır. Hayvan beslenmesi üzerine uzman Russo Mangimi şirketi Sayın Francesco Russo tarafından 1965 yılında kurulmuştur. İtalyan aile şirketi bir firmadır. Şirketin sahibi Francesco ‘nın oğlu Dr. Angelo Russo 1999 yılında kedi ve köpeklere  olan tutkusu ve yeni bakış açısı sayesinde  evcil hayvanların sağlık durumunu merkezli bilimsel araştırmaları  ile  yeni mama geliştirme çalışmaları, kararı ile evcil hayvan gıda kategorisinde faaliyet gösterme kararı almıştır. Dr. Russo ‘nın başlattığı bu iddialı yol onu özellikli kedi ve köpek maması formülleri  ve araştırmaları yapan bir  İngiliz şirketi olan Farmina ‘ya yönlendirir bu işbirliği ona beceri, bilgi ve ticari markalar kazandırmıştır. Kısa sürede evcil hayvann müşterilerinden gelen olumlu yanıtlar sonucunda şirketin bilimsel araştırmaya, geliştirmeye ve teknolojiye yatırım yapmasına ve lider bağımsız araştırma enstitüleri ve Napoli Federico II Üniversitesi Hayvan Besleme ve Beslemesi kürsüsü ile birlikte işbirliği kurmaya olanak sağlamıştır. Veteriner hekimlerden geri dönüşler sonucunda. 3 çeşit kendi içlerinde marka ile Türkiye pazarına giriş yapmıştır. Düşük tahıllı kedi maması, Tahılsız kedi maması ve Balkabaklı tahılsız kedi maması çeşitleri bulunmaktadır. Farmina kedi maması fabrikaları Sırbistan, İtalya ve Brazilya’da bulunmaktadır. Farmina N&D için daha fazla detaylı bilgi için bloglarımızı takip etmeye devam edebilirsiniz.

N&D Tahılsız Kedi Maması
N&D Tahılsız Kedi Maması 1,5 KG 148 TL 10 KG 585 TL 
N&D Balkabalı Tahılsız Kedi Maması
N&D Bal kabaklı Tahılsız Kedi Maması 1,5 KG 156 TL 10 KG 585 TL 
N&D Düşük Tahıllı Kedi Maması
N&D Düşük Tahıllı Kedi Maması 1,5 KG 120 TL 10 KG 510 TL

Paw Paw Kedi Maması

Pawpaw kedi maması yerli bir mamadır. Hermos pet tarafında Manisa Salihli ilçesinde bulunan fabrikasında üretilmektedir. Avrupa’nın ve Türkiye’nin en modern ve en yeni evcil hayvan maması üretim tesislerinden birisidir. Tuğrul Ailesi tarafından kurulmuştur. Birçok sertifikaya sahip bir kedi maması firmasıdır. Yakın zaman içerisinde kurulmuştur. Aralık 2016 sonuna doğru fabrikayı tamamlayarak, deneme üretimlerine Ocak 2017’de başlamışlardır ve Şubat 2017 tarihinde ilk üretimlerini gerçekleştirerek pet sektörüne adım atmışlardır. Yakın bir zaman içerisinde yeni markalarla ve ihracatlarıyla isimlerini çok duyabileceğimiz yenilikçi bir firmadır.

Paw Paw Yetişkin Kedi Maması
Paw Paw Yetişkin Kedi Maması 1,5 KG 22TL 15 KG 120 TL 

Pro Plan Kedi Maması

Kedi maması markaları arasında en fazla tanınan ve en fazla bilinen markalar arasında yer alır. 2001 yılında ABD merkezli hayvan maması şirketi Ralston Purina’yı satın almıştır. Nestlé Friskies Petcare ile birleştiren Nestlé firması , evcil hayvan bakımı alanında yeni pazar lideri Nestlé Purina Petcare’i kurmuştur. Dünyanın bir çok ülkesinde Nestle Purina’nın ürünlerini görebilirsiniz. Purina kedi maması bir çok markayı içinde barındırmaktadır. Friskes, Cat Chow, Felix, Gourmet, Purina One , Pro Plan bunlar bazılarıdır. Mamalarını geliştirirken en önem verdikleri konu sağlıklı ve uzun ömürlü geçirmesi üzerine çalışmalarını devamlı sürdürmektedir.14 yıl süresince Purina PetCare Missouri Araştırma Merkezi’nde 48 Labrador Retriever köpeği ile ve tamamen köpeklerin beslenmesi ve onların yaşam standartları üzerine olan sonuçları değerlendirilecek şekilde gerçekleştirilmiştir. Böylece köpeği ideal vücut kondisyonunda tutacak şekilde beslemenin hem yaşlılık belirtilerini geciktirdiği gözlenmiş, hem de yaşam süresini yaklaşık 2 yıla kadar %15 uzattığı ispatlanmıştır. 200 kediden 1’inin şeker hastası olduğu veteriner hekimler tarafından fark edilmiştir.. Nestlé Purina beslenme uzmanları ve ekibi , yüksek protein ve düşük karbonhidrat içeren ve şeker hastası kedilerin glikoz seviyelerinin düzenlenmesine yardımcı olan özel bir diyet geliştirmiş, Purina Veterinary Diets® – Diabetes Mellitus (PVD DM®), bu alanda sektörde geliştirilen ilk diyet olma özelliği kazanmıştır. Kediler için bir çok çeşit maması bulunan Pro Plan kedi maması bizim ülkemize bazı çeşitleri gelmektedir. Türkiye’de yükselmekte olan kedi sayısı ve kedi sahibi yüzünden yakın zaman içerisinde diğer çeşitleri de Türkiye’ye giriş yapacağını düşünüyorum. Şu anda sadece Türkiye içinde bulunan ürünlerin fiyatlarını sizinle paylaşarak karşılaştırma yapabiliyoruz. Bir çok marka ve bir çok çeşit bulunmaktadır Pro Plan kedi mamasının. Daha fazla detaylı bilgi için bloglarımızı takip etmeye devam edebilirisiniz.

Pro Plan Kedi Maması
Pro Plan Kedi Maması 1,5 KG 100TL 10 KG 510 TL 

Royal Canin Kedi Maması

Kedi maması sektörünün en çok bilinen en çok tanınan markası olan Royal Canin kedi maması. 1968 yılında bir veteriner hekim ile başlamıştır. Veteriner Hekim Jean Cathary ile 1968 yılında Royal Canin markası oluşmuştur. 1972 yılında Royal Canin şirketi, Guyomarc’h grubu tarafından satın alınmıştır. 1974 yılının başlarında Royal Canin ürünleri Fransa, Belçika, Danimarka, Almanya, İtalya, İspanya, İsveç ve Hollanda olmak üzere Avrupa’nın sekiz ülkesinde satılmaktaydı. 1980 yılında büyük ırk yavru köpekler için tasarlanan ilk eksiksiz mama olan A.GR, dünyanın her yerinden üreticilerin beğenisini kazandı ve 15 yıldan uzun bir süredir “referans mama” olarak kabul edilmiştir.1990 yılında Paribas Affaires Industrielles, Guyomarc’h Groupe’u satın almıştır. Böylelikle Royal Canin firması daha da güçlenmeye ve markalaşmaya başlamıştır. 1994 yılında Kedi beslenmesinde öncü bir şekilde kedi mamasında üçlü bir devrim olan RCFI serisinin lansmanı gerçekleştirmiştir.. Kedi maması pazarının geri kalanı süpermarketler aracılığıyla yaş mama satarken, bu ürün birinci sınıf besinleri üreticilere ve veteriner hekimlerine özel dağıtım kanalı üzerinden kuru mama şeklinde satışa başlamıştır. 1997 yılında köpeğin yaşına ve boyutuna göre ilk mamasını piyasaya sürmüştür. 1999 yılında Kedi ırka özel ilk mamasını üretmiştir. İran kedilerinin çene yapısı ve yeme alışkanlıklarına uygun şekilde özel olarak tasarlanan badem şeklindeki mama tanelerinin besin değerleri de bu kedilere özgü sağlık ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tasarlanmıştır.2002 yılında Royal Canin SAS, Mars Inc. bünyesine katılmıştır.2002 yılında köpeklerin ırkına göre mama üretimine başlamıştır. Mini Yorkshire Terrier YPR 28 maması Yorkshire Terrier ırkı köpeklerin beslenme alışkanlıkları ve sağlıklı olması için üretime geçmiştir. 2003 yılında veteriner diet maması olarak özel diet maması üretimine başlamıştır. 2009 yılında kediler için yaş mama üretimine başlamıştır. 2009 yılında 9 adet fabrikaya ulaşarak her kıtada hizmet vermeye başlamıştır.2018 yılında 15 fabrikaya ulaşmıştır. Tüm dünyada Royal Canin en çok bilinen kedi maması markalarından birisidir. Mars Pet Care bir çok markayı içinde barındırmaktadır. Yakın zaman içerisinde diğer markalarını da Türkiye ‘ye getirerek marklarını daha fazla yakından tanıma ve kullanma şansımız bence olacaktır. Royal Canin kedi maması için daha fazla detaylı bilgi için bloglarımızı takip edebilirsiniz.

Royal Canin Kedi Maması
Royal Canin Kedi Maması  2 KG 139.50 TL 15 KG 669,50 TL 

Taste of the Wild  Kedi Maması

Taste of the wild kedi maması Amerika üretilmektedir. Köpek mamaları ve kedi mamalarını ikisi California’da, biri Missouri, Arkansas ve Güney Carolina’da üretmektedir.Kedi mamaları bir çok kez testten geçmektedir. Haftada 1.340 mikotoksin testi, haftada 1.600+ mikrobiyolojik test, aylık katı ve sıvı yağlar üzerinde 225 oksidatif stabilite testi, ayda 7.500+ içerik besin testi, aylık 56.000+ bitmiş ürün beslenme testi uygulamaktadır. Taste of the wild kedi maması bir çok mama analiz ve öneri sitelerinde her zaman ilk sıraları zorlamaktadır. Taste of the wild kedi maması içeriği kediler için özel olarak üretilmektedir. Kedilerin uzun ve sağlıklı yaşam için kullanması gereken bir mama içeriğine sahiptir. Bir çok ülkede görebilirsiniz. Veteriner hekimlerin sıklıkla önerdiği bir mama markasıdır. Bir çok çeşidi bulunmaktadır. Ama Türkiye ‘ ye gelen çeşidi azdır. Yakın bir zaman içerisinde daha fazla çeşit getirileceğini inanıyorum. Taste of the wild kedi maması için daha fazla detaylı bilgi için bloglarımızı takip edebilirsiniz.

Taste of the Wild Kedi Maması
Taste of the Wild Kedi Maması 2 KG 150 TL 7 KG 399 TL 

Aşağıda sizlere tablo olarak kolay karşılaştırmanız için oluşturdum.Bu fiyatlar tavsiye edilen kdv dahil fiyatlarıdır.

           1,5 kg 10 kg                   15kg
Happy Cat

Yetişkin Balık Etli

89 TL 358 TL
King

Yetişkin Balık Etli

25 TL                            150 TL
N&D

Düşük Tahıllı Kuzu Etli

120 TL 510 TL
Paw Paw

Yetişkin Tavuk etli

22 TL                              120 TL
Pro Line

Yetişkin Balık Etli

 

30 TL                              190 TL
Pro Plan

Yetişkin Somon Etli

 

110 TL 510 TL
Reflex

Yetişkin

 

34 TL                              250 TL
Royal Canin

Fit 32

2 kg

139.50 TL

                         669.50 TL
Taste of the Wild

Yetişkin Somon Etli

 

2 kg

150 TL

 
Trendline

Yetişkin Tavuk Etli

 

1 kg

16.50 TL

                          155 TL
Kedi maması
Kedi maması