Kediler Sahipleriyle Neden Uyur?

0
1415

Kediler, henüz yavru oldukları zamanlarda annelerine çok yakın bir şekilde uyurlar. Dolayısı ile içgüdüsel olarak, artık kedinizin annesi sizsiniz. Bu nedenle, kediniz yaşamının ilk aylarında bu alışkanlıklarını tekrar edecektir. Eğer evcil hayvanınız sizin kucağınızda uyumak istiyorsa; bunun sebebi onun güvenliğini tehdit edebilecek herhangi bir durumun ortaya çıkma ihtimalinde, güvende hissetmek istemesidir. Sizinle temas halinde olarak, kötü herhangi bir şey olmayacağını biliyor.

Kedinize en pahalı yatağı da almış olsanız, bu onun için hiçbir şeyi değiştirmeyecektir… Kedilere sahiplerinin vücudundan daha rahat gelen başka hiçbir yer yoktur. Kediniz, patilerini, karnını ve başını kucağınızda bulduğu tüm alana yayarak yatacak ve uzun bir süre de orada kalacaktır.

Kedilerin arkadaş canlısı olmadığını ve bizi sevmediğini daha önce kim söyledi ki? Eğer kediniz sizin kucağınızda uyuyorsa, bunun sebebi kedinizin sizi gerçekten çok sevmesidir.  Kedinizin kucağınızda uyuması, onun size karşı ne hissettiğini kelimeleri kullanmadan yada duygularını çok abartmadan göstermesinin yollarından biridir.