Köpeğinizle Yürüyüşün Yararları

0
992

Egzersizin hem insanların hem de köpeklerin sağlığı için gerekli ve faydalı olduğunu söylememiz gerekmez. Köpek yürüyüşü akla geldiğinde, köpeklerimizin kendilerini rahatlatması için dışarı çıkmaya odaklanırız, ancak ne kadar önemli olduğunu unutmamamız gerekir. Köpeklerin temiz hava alması ve hareket etmesi gerekmektedir. Bunu düzenli olarak yapmanız gerekmektedir, köpeğinizle daha düzenli olarak çıkmanız ve yürümeniz için iyi bir neden sağlar. 

Yürüyüş köpeğinizin sağlıklı kalmasına yardımcı olur

Burada çok fazla açıklama yapmaya gerek yok – evcil hayvanlarınızın düzenli olarak hareket etmelerinin onları çevik, esnek ve mutlu tutmaları çok açık. 

Yürüyüş köpeğinizin kilo kontrolünü sağlar.

Düzenli aktivite olmadan evcil hayvanınızın fazla kilolu olma riski vardır.En iyi ve gerekli köpek mamaları kullanarak bunu kontrol altında tutmalısınız. Kilolu köpekler sağlıklı değildir! Yürüme ve köpeğinizin diyetini izlemeye ek olarak, rahat bir hızın ötesine geçmek ve köpeğinizi düzenli olarak egzersiz yapmak önemlidir. 

Yürüme köpeklerde sindirim sistemini düzenler

Düzenli olarak hareket etmek köpeğinizin sindirim sistemine yardımcı olur ve ayrıca kabızlığı giderebilir. 

Yıkıcı davranışlarla mücadeleye yardımcı olur

Köpekler bazen ısırma, pati atma veya çizme gibi yıkıcı davranışlarda bulunabilirler. Bunu yaparlar, çünkü çocuklar gibi, yapacak bir şeyleri yoksa kendilerini meşgul ve eğlendirmek için diğer faaliyetlere başvururlar. Düzenli yürüyüşler ve diğer egzersiz şekilleri bu kötü alışkanlıkları azaltmaya veya ortadan kaldırmaya yardımcı olur.