Köpek Maması Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

0
949

Köpeğinizin mamasını nasıl seçersiniz? Köpeğinizin veterinerinin önerdiği şeyleri mi satın alıyorsunuz?  Satış görevlisine fikrini mi soruyorsunuz, bunlar tek başına yeterli olmayacaktır. Bu yöntemlerden hiçbiri köpek maması analizlerinin yapılmasına izin vermez veya köpeğinize ve size en uygun mamayı satın almak ve beslemek için gereken doğru yöntemler değildir. Daha iyi bir yol var! Köpek maması araştırmasına girmeden önce, düşünmek ve kontrol ederek karar vermek için bazı önemli nokta bulunmaktadır.

1.    Alabileceğiniz en iyi köpek mamasını satın alın.

İyi köpek maması düşük kaliteli köpek maması fiyatından çok daha fazla pahalı olabilir, çünkü iyi köpek maması düşük kaliteli içerikten daha pahalı olan daha kaliteli malzemelerle yapılır.

Bununla birlikte, en pahalı yemek mutlaka en iyisi değildir, ya da fiyat her zaman bir gıda kalitesi ile tam olarak ilişkili değildir. Bazı şirketler pazarlama ve reklamcılık için çok para harcadıkları için iyi yiyecek fiyatlarına satılan çok sayıda düşük kaliteli yiyecek satışı yapmaktadır.

Her fiyat seviyesinde kötü, daha iyi, iyi ve en iyi mamalar vardır. Ne kadar harcamak istediğinize dair bir fikriniz olmalı; bulabileceğiniz en iyi mamaları bulabileceksiniz.

2.    Her zaman aynı köpek mamasını, hatta aynı şirketten köpek maması seçmeyin.

Birçok şirket, ürünlerinin hepsinde aynı vitamin / mineral ön karışımını kullanmaktadır. Bu, şirketin ürün hattındaki tüm gıdalardaki besin seviyelerinin muhtemelen benzer besin seviyelerine sahip olacağı anlamına gelir. Aynı yiyeceği (hatta aynı şirketten gelen farklı yiyecekleri) aylarca veya yıllar boyunca beslerseniz, köpeğiniz beslenme yetersizliklerinden veya fazlalıklarından kaynaklanan problemler yaratabilir.

3.    Köpek maması üzerindeki “en yeni” üretim tarihini arayın.

Genel olarak, mevcut en taze mamaları satın almak ve beslemek daha iyi olacaktır. Bir ürün “en yeni” tarihine göre altı veya daha az ay içerisinde ise, daha taze bir mama olduğu anlamına gelecektir ve tercihinizi bu yönde kullanmanızı öneririz.