2020’de evcil hayvan maması tesisi genişletmeleri nelerdir ?

0
3284
Pro plan fabrika çalışanı
Pro plan fabrika çalışanı

Premiumlaştırma ve insancıllaştırma, yanı sıra otomasyon, COVID-19 salgınına rağmen devam eden operasyon büyümesini sağladı.

COVID-19 salgınına rağmen, evcil hayvan yemi üreticileri, primleştirme ve insancıllaştırmanın ikiz eğilimlerinin talebi artırmasıyla 2020’de faaliyetlerini genişletti. Evcil hayvan sahipleri, hayvanlarını giderek daha fazla ailenin bir üyesi olarak görüp buna göre ürün satın alıyor ve salgın sadece bu eğilimleri pekiştirdi. Pandemiden önce birçok tesis genişletme planlanırken, hastalığın yayılması evcil hayvan maması ve tedavi endüstrisini altüst etmedi. 2020 yılında, evcil hayvan gıda endüstrisi inşaatı kapasite oluşturmaya ve istihdam yaratmaya devam etti.

Jeff Roy, “Yeni evcil hayvan maması üretimine veya genişletilmiş tesislere olan talep, evcil hayvanlarını kendilerinin besledikleri aynı türden yüksek kaliteli ve güvenli malzemelerle beslemek isteyen tüketicilerin taleplerine yanıt veren bir pazar nedeniyle önemli ölçüde arttı” dedi. , mühendislik, mimarlık ve inşaat şirketi CRB’nin kıdemli proje yöneticisi. “Bu nedenle, evcil hayvan maması üreticilerinin farkına vardığını ve giderek daha fazla kapsamlı yenileme ve yeni veya ek kapasite gerektiren yeni ürünler geliştirdiğini ve bunun karşılığında yeni üretim yöntemlerini ve yeni ürünleri barındırabileceğini görüyoruz.”

Evcil hayvan yemi üreticisi genişletmeleri

Mayıs 2020’de, soğutmalı evcil hayvan maması şirketi FreshPet, şirketin üçüncü mutfağını Ennis, Texas, ABD’de inşa etmek için CRB’yi seçti. 2022 sonbaharında açılması planlanan bir aşama, 400.000 fit kare üretim alanı sağlayacak. Bunu 200.000 fit kare daha takip edecek. Freshpet tam kapasiteye ulaştığında, Teksas tesisinin 2025 yılına kadar toplam geliri 1 milyar ABD Dolarını aşacak kadar evcil hayvan yemi üretme kapasitesine sahip olacağını tahmin etti. İstihdam, Freshpet’in yerel iş gücünü neredeyse ikiye katlayarak 400’ün üzerine çıkacak.

Florida, ABD merkezli bir köpek çiğneme markası olan Nature Gnaws, şirketin merkezini ve deposunu 6.000 fit kare genişletme planlarını açıkladı. Tesis şu anda 26.000 metrekareyi kapsıyor.

Nature’s Gnaws’ın baş üretim (sic) sorumlusu Lyndsi Stafford, “COVID bizi şirketimize bakmaya ve daha iyisi için operasyonel değişiklikler yapmaya zorladı” dedi. “Ekipmanımızı geliştirerek depoda daha az insanla daha fazla iş yapmamızı sağladık. Bu salgın sırasında işe almaya devam ediyoruz, ancak güvenli ve verimli bir şekilde çalışıyoruz. ”

TOP’s Parrot Food’un baş işletme sorumlusu Gary Rubin, kuş sahipleri de TOP’un Parrot Food için büyümeyi hızlandıran doğal, organik diyetler aradığını söyledi.

“TOP’un Parrot Food’un yeni tesisi, talebi karşılayabilmemiz için üretim kapasitemizin üçe katlanmasına izin verdi” dedi. Ayrıca, önceki konumumuza göre depo alanımız beş kat arttı ve bu da daha fazla ürünün envanterini oluşturmamızı ve müşterilerimize daha iyi hizmet vermemizi sağlıyor. Genel olarak, yeni alan şirket olarak büyümeye devam etmek için alan sağladı. ”

Eylül 2020’de Nestlé Purina PetCare, eski bir bira fabrikasını Eden, Kuzey Carolina, ABD’deki bir kuru köpek ve kedi maması fabrikasına dönüştürmek için 450 milyon ABD doları harcama planlarını açıkladı. Tesis, Purina Pro Plan, Purina ONE ve Purina Pro Plan Veteriner Diyetlerini üretecek.

Aynı ay, Ripon, Kaliforniya, ABD şehir hükümeti, Diamond Pet Foods tesisinin genişletilmesi için çevresel etki beyanı hakkında kamuoyunun görüşünü istedi. 366.000 metrekarelik evcil hayvan yemi tesisi şu anda aynı yapı içinde dörde genişletilecek üç üretim hattını işletiyor. Toplam üretim kapasitesi günlük 780 tondan günlük 1.040 tona çıkacaktır.

Ekim 2020’de, insan ve evcil hayvan maması üreticisi GEA, müşteriler ve endüstri ortakları arasında işbirliğini, yeniliği ve eğitimi teşvik etmek için İtalya Galliera Veneta’daki 10.763 metrekarelik (1.000 metrekare) Evcil Hayvan Yemi Deneyim Merkezini açtı.

Otomasyon ve dijital iletişim çabaları akılda kalıcı

İnşaat ve genişleme devam ederken salgın, ofisler ve kafeteryalar gibi çeşitli faaliyet alanlarında otomasyon kullanımını da artırmıştır. Ek olarak, dijital iletişim patojenlerin potansiyel geçişinin yerini aldığından ofislere ve konferans odalarına daha az ziyaretçi geldi.

Roy, “Pandemi, evcil hayvan maması üreticilerini otomasyona ve bunun süreçlerini nasıl iyileştirebileceğine veya destekleyebileceğine dikkatle bakmaya itti” dedi. “Otomasyon, insan müdahalesi ihtiyacını azaltır. Güvenli ve geleceğe dönük üretimde kritik bir rol oynayabilir, ancak sahiplerin maliyeti, bakımı ve işgücü üzerindeki etkisini tartması gerekir. İnsanlar bulaşmanın kaynağıdır, bu yüzden nasıl daha fazla otomatik hale getirebileceğimiz konusunda çok fazla tartışma var. Çalışma alanlarını ayrı iş istasyonları ve çalışma uygulamaları için nasıl düzenleyebiliriz? “

Süreçlerden fiziksel üretim alanlarına kadar her şeyde değişikliklerin yapıldığı bir yılda esneklik başarının anahtarı oldu.

Stafford, “Esnekliği öğrendik” dedi. “İdari kadromuz pandemi sırasında evden çalıştı ve teknoloji kullanımı sayesinde çeşitli lokasyonlarda çalışmamıza rağmen başarıyla faaliyete devam edebildik.”

Üretim katlarında, mevcut otomasyon ve gıda güvenliği önlemleri, bu tesislerde olduğu gibi pandemik önleyici tedbirlere dönüştü, mikropların evcil hayvan mamasına bulaşmasını engellemeye yönelik mevcut önlemler de yeni koronavirüsün insanlar arasında geçişini önlemeye yardımcı oldu.

CRB’nin kıdemli proje yöneticisi Jeff Matis, “Evcil hayvan maması işleyicileri, çalışan ve hammadde ayrımı, hijyen, ekipman tasarımı, taşıma, temizlik ve denetim konularına çok dikkat etmelidir” dedi. “Bu, insan gıda işleme tesislerinden farklı değil.”

Söz konusu tesisler ister yeni ister mevcut, ancak bir pandemi sırasında operasyonlara uyum sağlamak için yükseltmeye ihtiyaç duyuyor olsun, tüm dünyada hükümetler tarafından gerekli görülen evcil hayvan yemi endüstrisi büyümeye devam ediyor.

Pekala Ülkemizdeki mama üreticileri tesis büyütmeleri yaptılar mı yoksa aynı düzeyde üretim hattında mı kaldırlar bunların cevaplarınıda bir sonraki bloglarımızda sizlerden bahsedeceğiz.

Pro plan fabrika çalışanı
Pro plan fabrika çalışanı