Kuru Ve Yaş Kedi Maması Farkı

0
759
kuru ve yaş kedi maması farkı

Kedinizi beslemek için birçok mama seçeneği var. Ancak, tüm tercihler aynı yaşam tarzını ya da besinsel faydaları içermez. Kolaylıktan besin analizine kadar bu faktörlerin her biri, kedi maması türlerine bakarken önemli hususlardır. Burada, kediniz ve sizin için en uygun olanı seçmenize yardımcı olmak için yaş ve kuru kedi maması farklarından bahsedeceğiz.

Kuru Kedi Maması

Kuru kedi maması kolaylık açısından kesinlikle kazanacaktır. Saklama ve besleme kolaylığı için kuru kedi maması bir numaralı seçenektir. Yanınızda taşımanın kolay olduğu bir mama arıyorsanız veya siz dışarıdayken kedinizin beslenmesini kolayca bir başkasının sağlaması gerekiyorsa, kuru kedi maması en basit seçimdir.

Ancak bu, yaş kedi mamalarını da kolaylaştıramayacağınız anlamına gelmez. Kuru kedi maması yanında, yaş kedi mamaları muhtemelen ikinci sırada yer alır. Aslında ihtiyacınız olan tek şey, bir konserve açacağı ve iyi temizleme alışkanlıklarınız olmasıdır.

Yaş Kedi Maması

Birçok kedi beslenme uzmanı, kedileri kesinlikle sürekli kuru bir kedi maması ile beslemeye karşı uyarır. Kuru kedi maması nem içeriyor ve bununla birlikte kediniz fazla miktarda su içmiyorsa kedinizin dehidratasyona yatkın olmasına neden oluyor. Kedinizin düzenli su içmes alışkanlığı olsa bile, yalnızca kuru mama ile besleniyorsa en azından azda olsa susuz kalır. Buda hafif kronik dehidrasyona sebep olabilir, etkisi ise idrar yolu sorunlarına ve sağlık komplikasyonlarına neden olabilir.

Yaş kedi maması, kedinizin sağlığı söz konusu olduğunda bizim içi en iyi ve en açık kazananımızdır. Kediniz için yaş mamaya geçmeyi veya sadece haftada birkaç kez kullanmayı tercih etseniz de, beslenmesine ıslak yiyecekleri dahil etmek faydalı olacaktır. Et proteini içeren yaş, konserve kedi maması kedilerinize birçok fayda sağlayabilir.

Bununla birlikte, kediniz için en iyi mama seçimi her zaman tüm avantaj ve dezavantajlara karşı tartılmalıdır. Herhangi bir kedi için tek bedene uygun hiçbir gıda çözümü yoktur. Kediniz için, yaşam tarzınız için en uygun olanı seçin. Ve her şeyden önce, kediniz için her zaman karşılayabileceğiniz en değerli yiyecekleri seçin.