Purina evcil hayvan maması, 2020’de şimdiye kadar 11,4 Milyar ABD Doları değerindeki satışlara ulaştı.( Proplan)

0
1142
Purina PetCare
Purina PetCare 11,4 Milyar ABD Doları kazandırdı.

Purina evcil hayvan maması, 2020’de şimdiye kadar 11,4 Milyar ABD Doları değerindeki satışlara ulaştı.( Pro plan )

2020’nin ilk üç çeyreğinde, toplam Nestlé e-ticaret satışları% 47,6 artarak toplam satışların% 12,3’ünü oluşturduğunu bildirdi. Purina PetCare, bu çevrimiçi satış büyümesine en büyük katkıda bulunanlardan biriydi.

Nestlé Purina evcil hayvan maması ve ödül mamaları , konserveleri satışları, 2019’un aynı döneminde 10.993 milyar ABD Doları 2020’nin ilk dokuz ayında 11.444 milyar ABD Doları ulaştı. Bu değişiklik, Şirketin 21 Ekim üçüncü çeyrek yatırımcılarının çağrısıyla birlikte açıklanan verilere göre% 10. Evcil hayvan maması satışlarındaki bu güçlü ivme, % 3,3’lük gerçek bir iç büyüme ile organik büyüme% 3,5’e ulaştığı için şirket genelini karşıladı. Ürün sektörüne göre Purina PetCare, Nestlé’nin genel satış büyümesine en büyük katkıyı sağlayan unsurdur. Marka olarak Felix, Purina Pro Plan ve Tails.com, e-ticaret ve uzman kanallarındaki güçlü talebin yanı sıra büyümeyi artırdı.

Nestlé CEO’su Mark Schneider bir basın açıklamasında “Nestlé, zorlu ve değişken bir ortamda dayanıklılığını korudu” dedi. “Çalışanlarımız, küresel salgının etkisini azaltmak için sorumlu ve hızlı bir şekilde hareket ettiler ve gelişen tüketici ihtiyaçlarına hızla adapte oldular. Güçlü organik büyüme geniş tabanlıydı ve Amerika, Purina PetCare ve Nestlé Health Science’daki sürekli ivme ile desteklendi, ve üçüncü çeyrekte kahve işimizin hızlanması. “

Purina PetCare için e-ticaret ve bölgesel büyüme nasıl ? 

2020’nin ilk üç çeyreğinde, toplam Nestlé e-ticaret satışları% 47,6 artarak toplam satışların% 12,3’ünü oluşturdu. Purina PetCare, bu büyümeye ana katkı sağlayanlardan biriydi.

Kuzey Amerika’da büyümeye en büyük katkıda bulunan, e-ticaret ve premium markalarda sürekli ivme kazanan Purina PetCare oldu. Purina Pro Plan, Purina ONE, veterinerlik ürünleri ve takviyeleri çift haneli bir oranda büyüdü. Genel olarak Nestlé’nin Kuzey Amerika’daki satışları orta tek haneli büyüme oranını sürdürdü. Latin Amerika satışları Nestlé için genel olarak yüksek tek haneli büyüme gösterdi ve Purina PetCare önemli bir büyüme platformu olarak hizmet verdi. Purina PetCare satışları ayrıca Avrupa, Kuzey Afrika ve Orta Doğu’da çift haneli oranlarda büyüdü.

Çin’deki Nestlé satışları ilk iki çeyrekte düştü, ancak üçüncü çeyrekte olumluya döndü. Purina PetCare, çift haneli bir oranda büyüdü.

Güneydoğu Asya, büyümeye başlıca katkı sağlayanlardan biri olan Purina PetCare ile Nestlé için orta tek haneli büyümeyi sürdürdü.

Ülkemizde de Purina PetCare Proplan kedi ve köpek maması satışları internet alışverişleri oranları yükselmeye devam etmektedir. En çok satılan ve sevilen mama arasında gösterilen Nestle markası Pro plan kedi maması ve Pro plan köpek maması evcil hayvan sahipleri tarafından en çok tüketilen markalar arasında yer almaktadır. Felix market reyonlarından internet satışlarına yönelince çok fazla bir artış görülmüştür. Yeni Covid-19 döneminde Türk halkı bir çok internet sitesinden Purina PetCare ürünleri satın almaya başladılar ilk defa internetten mama alanların sayısı bir çok ilde yükselmeye devam etmektedir. İnternetten kedi ve köpek maması alanların sayıları artarken bu ivme ile bir çok internet sitesi açılmıştır. Güvenilir orijinal mama için daima bizim websitemizi seçebilirsiniz.

Purina PetCare mamaları ve ürünleri için tıklayabilirsiniz.