Küçük ırk köpekler için özel mamalar

0
803
Kraliçe Elizabeth Corgileri
Kraliçe Elizabeth Corgileri

Daha küçük, daha yaşlı köpekler İngiltere’deki evcil hayvan gıda pazarını değiştiriyor

Birleşik Krallık’taki insanlar giderek daha küçük köpek cinsleri besliyorlar ve köpeklerin% 51’inin ağırlığı artık 10 kilogramın altında.

Beslenme, bakım ve tıp alanındaki gelişmeler, köpeklerin şu anda ortalama 12 yıl yaşadığı, kedilerin dokuz canının ise 15 yıl sürdüğü Birleşik Krallık’ta son kırk yılda köpek ve kedilerin yaşam sürelerini ikiye katladı. Bununla birlikte, evcil hayvan sahiplenme düzenindeki değişiklikler de önemli bir rol oynadı. Mars Petcare Pet Milletler ‘raporununda’ Devlet, tüm analizleri tutuyor ve nasıl bir mama yapmak üzere saklanıyor.

Birleşik Krallık’taki insanlar giderek daha küçük köpek türlerine sahip olmaya başladılar ve köpeklerin% 51’inin ağırlığı şu anda 10 kilogramın altında, bu belki de bir Corgi aşığı tarafından yönetilen bir ülkede şaşırtıcı değil. Bu küçük ırklar daha uzun yaşama eğilimindedir ve yaşa veya cinse özgü köpek maması gibi özel formülasyonlar gerektirmektedir. Örneğin, bir Yorkshire Terrier 20 yıl yaşayabilirken, bir Danua sadece altı ila sekiz yıl yaşayabilmektedir.

Bu evcil hayvan sahipliği eğilimi, şehirleşme, sosyal değişim ve ekonomik faktörlerin insan popülasyonlarında demografik değişimleri tetiklediği diğer ülkelere benzer bir model izliyor.

İnsan nüfusu değişiklikleri İngiltere evcil hayvan maması pazarını etkiliyor

İngiltere’de yalnız yaşayanların sayısı son 20 yılda% 16 arttı. Aynı zamanda, genç nesiller evliliği ve çocuk yetiştirmeyi erteleme eğilimindedir. Sıklıkla, bu gençler köpekleri ve kedileri kendi bebekleri gibi severler. İngilizler giderek daha fazla yalnız yaşarken, kentsel ve banliyölerde yaşarken , evlerine daha küçük köpek türlerini getirmeyi ve beslemeyi seçiyorlar .

Aynı zamanda, insancıllaştırma ve primlendirme, sahipleri, kendi yiyecekleri için belirledikleri standartları karşılayan evcil hayvan mamaları aramaya itiyor. Doğal evcil hayvan maması iddiaları müşterilerde yankı uyandırıyor, ancak yeşil yıkama ile değil bilim ve sertifikasyonla desteklenmesi gerekiyor. İdeal olarak evcil hayvan yiyecekleri ve ikramları, sağlıklı ve çökmekte olan arasında bir denge kurar.

Mars analistleri, lüksün artık sadece çökmekte olan anlamına gelmediğini, aynı zamanda zengin çeşitliliğin yanı sıra taze, doğal veya işlevsel içerikler anlamına geldiğini yazdı. Daha küçük köpeklere ve birinci sınıf diyetlere geçiş, evcil hayvan maması satış trendlerinde görülebilir. Tek servislik ıslak köpek maması, Mayıs 2020 itibarıyla Nielsen’in satış verilerinde en çok büyüyen evcil hayvan maması alt kategorisiydi.

Bu evcil hayvan maması trendleri, onları yönlendiren insan demografik değişiklikleri de devam ettikçe muhtemelen devam edecek gibi görünüyor.

Mars grubuna ait Türkiye’deki küçük ırk köpek mamaları :

Özel ırklara köpek mamaları :

Royal canin özel olarak ırka özel mamalar üretmektedir. Küçük ırklar ağız ve diş yapıları küçük olduğu için küçük taneli olarak onların rahat yemesi için üretilmektedir. İçeriği o ırkın protein, yağ, kalsiyum ve vitamin ve mineraller isteklerine göre uzun ömürlü sağlıklı yaşaması için özel içerikle üretilmektedir.

Royal canin Maltese köpek maması
Royal canin Maltese köpek maması
Royal canin Chihuahua köpek maması
Royal canin Chihuahua köpek maması
Royal canin Yorkshire Terrier köpek maması
Royal canin Yorkshire Terrier köpek maması

 

Özel Diyet Mamaları :

Royal canin küçük ırk köpeklerin beslenmesinde bazı özel durumlar için de bazı çeşit mamaları üretmektedir. Küçük ırk köpeğiniz iştahsızlık sorunu var ise mükemmel aromalarla iştahsızlık sorunun giderilmesi için özel köpek maması üretmektedir. Kilo sorunu olan küçük ırk köpekler için kilo dengeliyici özel diyet maması bulunmaktadır. Küçük can dostunuz kısırlaştırma yapıldıysa ona da özel diyet maması bulunmaktadır. Aşağıda bu mamaların bazılarını sizlere verdik.

Royal Canin MINI EXIGENT
Royal Canin MINI EXIGENT
Royal canin light weight care köpek maması
Royal canin light weight care köpek maması
Royal canin mini sterilised köpek maması
Royal canin mini sterilised köpek maması

 

 

 

 

 

Yaşlı Köpekler İçin Köpek Mamaları : 

Royal canin 8 yaşında ve 12 yaşından büyük küçük ırk köpekler için özel formülle düşük proteinli ve yaşlı köpeklerin rahat beslenmesini ve daha uzun ömürlü geçirmesi için özel mamalar üretmektedir. Bunlardan bazıları aşağıdaki sizlere verdik .

Royal canin X Small ageing 12 köpek maması
Royal canin X Small ageing 12 köpek maması
Royal canin mini +8 köpek maması
Royal canin mini +8 köpek maması

 

 

 

 

 

Mars gurubu 1960 yılından beri Royal Canin markasıyla mama üretmektedir. Evcil hayvanlarımızın her zaman uzun ve sağlıklı bir ömür geçirmesi için her gün çalışıyor ve dünyanın dört bir yanında bu mamaları üreterek satmaktadır. Dünyanın en çok bilinen ve tanınan markaların başında gelmektedir. Geçen sene 18,085,000,000 $ gelir elde etmiştir ve 2020 yılının en yüksek ciro elde eden ABD (Amerika Birleşik Devletleri) meşeli bir firmadır. Her zaman  her ırk mama ve marka için detaylı bilgi için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Kraliçe Elizabeth Corgileri
Kraliçe Elizabeth Corgileri