Yaygın Köpek Hastalıkları Nelerdir?

0
895

Köpeğiniz hastalandığında herkesin yapmak istediği ilk şey, onların neyi olduğunu bulmak. Sonra daha iyi olmalarına nasıl yardımcı olabileceğimizi bilmek istiyoruz. Köpeklerde görülen yaygın hastalıklardan bazılarını ve iyileşme yolunda onlara yardımcı olmak için neler yapabileceğinizi açıklayacağız.

Köpeklerin doğru köpek maması ile beslendiğinden emin olmalısınız. Aynı zamanda düzenli olarak köpek vitaminlerikullanmanızı tavsiye ederiz.

Bazı yaygın köpek hastalıkları nelerdir?

Köpeklerde görülen bazı yaygın hastalıklar;

  • Kulak enfeksiyonları
  • Kusma
  • İshal

Köpek Kulak enfeksiyonları

Köpekler kolayca kulak enfeksiyonlarına yakalanabilir. Kulak kanalında bir koku fark edecek ve bazen kulaklardan akıntı olduğunu göreceksiniz. Köpeğiniz başını sallıyor ya da başını bir tarafa tutuyor olabilir. Kulak enfeksiyonları çok ağrılı olabilir. Disketli kulakları ve uzun saçlı köpekleri kulak enfeksiyonlarına daha yatkındır.

Köpeklerde Kusma

Bazı köpekler kusarken, yanlış yemek yedikleri için kusabilirler. Kusmanın başka ciddi nedenleri de var. Eğer evcil hayvanınız yanlışlıkla yememesi gereken bir şeyi yemişse, zehirlenmişse veya altta yatan bir tıbbi rahatsızlığa sahipse, kusma genellikle göreceğiniz ilk işaretlerden biridir. Veteriner hekiminiz, başka bir olası hastalığı ekarte etmek için kan tahlilini yapacak. Köpeğiniz 1 günden fazla bir süredir kustuysa veya günde birkaç kez daha fazla kustuysa, veterinerinizi görmek en iyisidir. Bir hastalığı ne kadar erken yakalarsanız sonuç o kadar iyi olur.

Köpeklerde İshal

İshal, köpeğinizin yeni bir durumdan veya parazitlerden gastroenterite kadar vurgulanması kadar basit bir şey olabilir. Köpeğiniz genç ve kanlı ishali varsa, çoğu veteriner endişelenir. Köpeğinizin ishali olmasına neden olabilecek bazı hastalıklar çok ciddidir. Köpeğinizin ishali varsa, onları bir veterinere götürmek en iyisidir. Bir köpek, özellikle küçük bir köpek tek başına ishalden çok hızlı bir şekilde susuz kalabilir.